w3c
- Chwilowo niedostępny
Koszt wysyłki od 9,90 zł (Orlen Paczka)
Darmowa wysyłka zamówień o wartości min. 199 zł brutto
Wysyłka od 2 do 4 dni roboczych
Bezpieczne przelewy | BLIK | Karta
Niniejsze wydanie tej książki, gruntownie zrewidowane i rozszerzone, jest rezultatem współpracy Irvina D. Yaloma i Molyna Leszcza. Autorzy przedstawiają najnowsze zalecenia badawcze i kliniczne, dotyczące psychoterapii grupowej i analizują najnowsze trendy w tej dziedzinie, odwołując się zarówno do licznych badań, jak i do swojej szerokiej wiedzy klinicznej i doświadczenia. W wydaniu tym z nalazły się nowe części poświęcone krótkoterminowej terapii grupowej, różnorodności etniczno-kulturowej, traumie, zarządzaniu opieką zdrowotną oraz grupom wyspecjalizowanym i ustrukturyzowanym (dla osób uzależnionych i chorych somatycznie). Autorzy unowocześnili styl i treść rozdziałów, pozostawiając istotne badania i spostrzeżenia kliniczne. Zilustrowali je przykładami zaczerpniętymi z tysięcy sesji grupowych, które prowadzili w czasie swej długiej praktyki. Psychoterapia grupowa w teorii i praktyce jest pouczającą książką, która łączy w sobie naukowy charakter z żywą narracją. Jest o obecnie najbardziej aktualna i wszechstronna pozycja na temat psychoterapii grupowej.
Książka stanowi kompendium wiedzy z dziedziny psychoterapii grupowej. Uwzględnia wszystkie ważne idee i metody, które każda osoba prowadząca dowolnego rodzaju grupę musi opanować przed przystąpieniem do pracy. Irvin D. Yalom, we współpracy z Molynem Leszczem, usystematyzował najnowsze i klasyczne już badania w tej dziedzinie, tworząc z nich zajmującą i pouczającą lekturę. Czytelnik z najdzie w niej opis zasadniczych mechanizmów, które są warunkiem zmiany w grupie, a także sposoby radzenia sobie z trudnymi członkami grupy i metody ułatwiające wykonanie podstawowych zadań terapeutycznych. Książka ta cechuje się zarówno bogactwem językowym, jak i wnikliwością w zakresie praktyki.
Dr Samuel T. Gladding przewodniczący American Counseling Association (2004–2005)
Yalom i Leszcz po mistrzowsku adaptują swoje ujęcie interpersonalne do szerokiego zakresu współczesnych zagadnień i terapii grupowych, które nie z ostały uwzględnione w poprzednich wydaniach. Godna uwagi jest z ręczna integracja żywych przykładów, logicznie wydedukowanej wiedzy klinicznej oraz aktualnych rezultatów badań. Piąte wydanie tego klasycznego tekstu stanowi przekonującą i pouczającą lekturę dla adeptów i terapeutów grupowych na wszystkich poziomach doświadczenia.
Dr William E. Piper, kierownik programu psychoterapii na wydziale psychiatrii Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej
Opis
Specyficzne kody