w3c

w3c

Miłość bez jutra. Prawdziwe historie zakochanych z obozów, łagrów, więzień i gett w kategorii Biografia - kup w  Bookomole.pl
  • Miłość bez jutra. Prawdziwe historie zakochanych z obozów, łagrów, więzień i gett w kategorii Biografia - kup w  Bookomole.pl

Miłość bez jutra. Prawdziwe historie zakochanych z obozów, łagrów, więzień i gett

Autor: Agnieszka Cubała
30819796
Cena regularna: 59.99
40,70 zł
Czas wysyłki zamówienia 2-6 dni roboczych
Miłość bez jutra. Prawdziwe historie zakochanych z obozów, łagrów, więzień i gett w kategorii Biografia - kup w  Bookomole.pl

Miłość bez jutra. Prawdziwe historie zakochanych z obozów, łagrów, więzień i gett

40,70 zł
Czas wysyłki zamówienia 2-6 dni roboczych

w3c

Ilość

Pospiesz się! Tylko 5 Pozostało na magazynie!

 

Koszt wysyłki od 9,90 zł (Orlen Paczka)

 

Darmowa wysyłka zamówień o wartości min. 199 zł brutto

 

Wysyłka od 2 do 6 dni roboczych

 

Bezpieczne przelewy | BLIK | Karta

Miłość w cieniu wojny. Wzruszające historie o prawdziwym uczuciu w najcięższych czasach.

Agnieszka Cubała znów porusza serca. Bohaterowie jej najnowszej książki doświadczyli miłości tam, gdzie nikt nie odważyłby się jej szukać – za drutami obozów i łagrów, za murami gett, kratami więzień niemieckich, radzieckich i ubeckich, podczas rzezi wołyńskiej albo niewolniczej pracy na robotach w III Rzeszy. Cubała maluje obraz silnych uczuć, które rodziły się i trwały mimo okrucieństwa wojny, przypominając nam, że miłość nie zna granic.

Ta poruszająca książka to zbiór historii opartych na faktach – opowiada o prawdziwych ludziach, którzy w obliczu niewyobrażalnych wyzwań, potrafili kochać, dawać ciepło i zrozumienie. Autorka śledzi losy wybranych postaci i ich romantycznych relacji, analizując fenomen miłości, która pojawiała się nagle lub istniała jeszcze przed wojną i trwała, mimo okrutnych realiów, w świecie pozbawionym nadziei.

Wśród bohaterów książki znajdują się znani poeci, pisarze i artyści, tacy jak Stanisława Fleszarowa-Muskat, Tadeusz Borowski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wiera Gran, Hanka Ordonówna, Witold Zacharewicz, a także rodzice reżysera Romana Polańskiego czy też osoby będące pierwowzorami bohaterów filmów „Popiół i diament”, „Mała Moskwa” i „W zawieszeniu”.

W ostatnich dniach sierpnia 1939 roku, korzystając z uroków lata, dziewczyna przebywała w domu rodzinnym ukochanego. Pewnego ranka jej ciocia weszła do pokoju, mówiąc: „Basiu, wstawaj! Jest mobilizacja!” Dziewczyna natychmiast zerwała się z łóżka. Po chwili zobaczyła Marysia. Wyglądał inaczej niż zwykle, miał na sobie mundur wojskowy. Udało mu się namówić obie kobiety, by poszli sobie zrobić w ogrodzie pamiątkowe zdjęcia. Uwielbiał wszystko utrwalać na fotografiach – miał ich całe stosy. Tak, jakby przeczuwał, że trzeba upamiętnić każdy szczęśliwy moment, zadbać o to, by po razem przeżytych chwilach pozostała jakaś pamiątka…

fragment książki

Agnieszka Cubała – pisarka, pasjonatka historii powstania warszawskiego, absolwentka warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, w której studiowała Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz Zarządzanie i Marketing. To na SGH zaczęła się jej przygoda z tematem powstania warszawskiego – napisała pracę magisterską, która stała się jej książkowym debiutem. Przez wiele lat zajmowała się marketingiem, łącząc to zajęcie z pracą nad kolejnymi publikacjami: Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego; Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy; Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia; Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim; Miłość’44; Piaseczno’44. Miasto i ludzie; Kobiety’44, Warszawskie dzieci’44; Sportowe dzieje Piaseczna.

Opracowała także hasła autorskie do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego, konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa Powstanie’44, współpracowała z Muzeum Powstania Warszawskiego przy realizacji prac nad ekspozycją stałą placówki.

Za popularyzację tematu dwukrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Klio podczas Targów Książki Historycznej, a także odznakę Zasłużony dla Warszawy. W wolnym czasie odwiedza stare zamki i pałace, robi zdjęcia, piecze ciasta i tańczy. Gdy potrzebuje chwili przerwy, dodatkowej energii czy inspiracji, jedzie nad morze i godzinami chodzi po plaży.

30819796
5 Przedmioty

Opis

Autor
Agnieszka Cubała
Cena regularna
59.99
ISBN
978-83-8032-946-1
Wydawnictwo
WIELKA LITERA
Data wydania
2024-02-26
Rok wydania
2024
Wysokość
230
Szerokość
150
Waga
608
Grubość
28.000000
Wiek
+
Rodzaj oprawy
Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron
416

Specyficzne kody

EAN13
9788380329461
Ten produkt nie ma recenzji!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: