w3c

w3c

  • Chwilowo niedostępny
Witkacy i reszta świata w kategorii Filozofia - kup w  Bookomole.pl
  • Witkacy i reszta świata w kategorii Filozofia - kup w  Bookomole.pl

Witkacy i reszta świata

Autor: Tomasz Bocheński
30443475
Cena regularna: 25.99
16,25 zł
Witkacy i reszta świata w kategorii Filozofia - kup w  Bookomole.pl

Witkacy i reszta świata

16,25 zł

w3c

Ilość
Brak produktu!

Chwilowo niedostępny

 

Koszt wysyłki od 9,90 zł (Orlen Paczka)

 

Darmowa wysyłka zamówień o wartości min. 199 zł brutto

 

Wysyłka od 2 do 6 dni roboczych

 

Bezpieczne przelewy | BLIK | Karta


Książka Tomasza Bocheńskiego Witkacy i reszta świata stawia twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza w nowej perspektywie – wydobywając na światło dzienne obszary aktywności intelektualnej i artystycznej do tej pory zaniedbane, zapomniane, niedostrzeżone. Wyznacza tym samym nowy horyzont odczytania twórczości innych twórców modernizmu, proponując spojrzenie właśnie przez pryzmat twórczości Witkacego.

Jej celem jest pokazanie artysty włączającego się we wszystkie ważne „spory” modernizmu: o tajemnicy i niewyrażalności, o ironii i autoironii, o piekle współczesności, o roli artysty w społeczeństwie masowym, o relacji wobec pokolenia ojców, o pojedynkach właściwych i słownych, o normach obyczajowych.

Książkę dzieli się na cztery części. Pierwsza stanowi próbę wieloaspektowego zrozumienia artysty, odtworzenia jego drogi dojścia do "dziwności istnienia". Rozpoczyna ją esej o Lovranie – miejscu, gdzie Witkiewicz-ojciec zmarł, gdzie Witkacy porzucił kopiowanie realności i zaczął ją przekształcać na sposób fantastyczny. Po nim następuje m. in. tekst o Witkacym-Społeczniku, artyście wcale nie oderwanym od rzeczywistości. Część druga to analiza spojrzenia trzech wielkich znawców na Witkacego: Puzyny, Błońskiego oraz Deglera. W części trzeciej oświetlającej twórczością Witkacego działania innych twórców znajdują się eseje o Bolesławie Leśmianie, Aleksandrze Wacie i o Zbigniewie Herbercie. Książkę zamyka esej o Andrzeju Nowickim, uspójniający merytoryczny i graficzny kształt książki.W książce znajdują się także reprodukcje kompozycji muzycznych Stanisława Ignacego Witkiewicza, do tej pory nieznane i niepublikowane, które autor tomu odnalazł 10 lat temu.
Officyna
30443475

Opis

Autor
Tomasz Bocheński
Cena regularna
25.99
ISBN
978-83-929572-9-4
Wydawnictwo
Officyna
Data wydania
2013-10-23
Rok wydania
2010
Wysokość
240
Szerokość
165
Waga
437
Grubość
14.000000
Wiek
+
Rodzaj oprawy
Miękka
Liczba stron
244

Specyficzne kody

EAN13
9788392957294
Ten produkt nie ma recenzji!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: