w3c

w3c

  • Chwilowo niedostępny
Nieśmiertelność prometejski sen medycyny w kategorii Nauki humanistyczne - kup w  Bookomole.pl
  • Nieśmiertelność prometejski sen medycyny w kategorii Nauki humanistyczne - kup w  Bookomole.pl

Nieśmiertelność prometejski sen medycyny

Autor: Andrzej Szczeklik
30420328
Cena regularna: 39.9
29,54 zł
Nieśmiertelność prometejski sen medycyny w kategorii Nauki humanistyczne - kup w  Bookomole.pl

Nieśmiertelność prometejski sen medycyny

29,54 zł

w3c

Ilość
Brak produktu!

Chwilowo niedostępny

 

Koszt wysyłki od 9,90 zł (Orlen Paczka)

 

Darmowa wysyłka zamówień o wartości min. 199 zł brutto

 

Wysyłka od 2 do 6 dni roboczych

 

Bezpieczne przelewy | BLIK | Karta

Najnowszą książkę Andrzeja Szczeklika czyta się, jak i poprzednie, z zachwytem i podziwem dla erudycji i stylu Profesora, ale też ze ściśniętym sercem - oto czytamy dzieło wydane pośmiertnie, niezwykłym zbiegiem okoliczności zatytułowane przez Autora Nieśmiertelność. Podtytuł Prometejski sen medycyny mówi o marzeniach Wielkiego Lekarza, które podzielał ze swoimi słynnymi poprzednikami oraz badaczami współczesnymi - o ludzkim pragnieniu nieśmiertelności.
Andrzej Szczeklik był obserwatorem, świadkiem, a także współtwórcą niebywałego postępu, jaki za jego życia dokonał się w medycynie. O najnowszych badaniach nad klonowaniem, genomem i osiągnięciach medycyny nuklearnej pisał w sposób porywający i zrozumiały dla zwykłych śmiertelnych - podobnie jak o mitologii i magii, medycynie starożytnych Egipcjan i Greków, rytuałach Azteków i szamanów syberyjskich. Etyczne dylematy nauki współczesnej postrzegał z perspektywy człowieka głęboko zakorzenionego w kulturze i wartościach.
Nieśmiertelność pozostanie testamentem wielkiego humanisty, który współczesna medycyna powinna - w swoim i naszym interesie - odczytać i wypełnić.
”Doktor Andrzej Szczeklik jest lekarzem humanistą i poeci oraz artyści wyczuwają w nim umysł pokrewny, chociaż wsparty nieznaną im wiedzą z zakresu mikrobiologii, chemii i genetyki. (...) pisze o swoim zawodzie trochę tak, jakby pisał szaman, (...) jako że umiejętność postawienia właściwej diagnozy wymyka się ściśle rozumowemu ujęciu.
(...) odwołanie się do starożytności każe nam myśleć o wielowiekowej ciągłości zawodu, który być może czerpie powagę ze swojego stałego miejsca na granicy pomiędzy życiem i śmiercią.”
Czesław Miłosz (ze Wstępu do Katharsis)
”Napisałam kiedyś w którymś wierszu: „Wolę rozmawiać z lekarzami o czymś innym”. Nie znałam wówczas osobiście doktora Andrzeja Szczeklika, a także jego książek, które jeszcze wtedy nie istniały. Teraz, po przeczytaniu ich, przekonałam się, że Autor nie tylko „o czymś innym”, ale i „O TYM” potrafi opowiadać fascynująco.”
Wisława Szymborska
Znak
30420328

Opis

Autor
Andrzej Szczeklik
Cena regularna
39.9
ISBN
978-83-240-2235-9
Wydawnictwo
Znak
Data wydania
2012-04-11
Rok wydania
2012
Wysokość
210
Szerokość
150
Waga
376
Grubość
19.000000
Wiek
+
Rodzaj oprawy
Twarda
Liczba stron
164

Specyficzne kody

EAN13
9788324022359
Ten produkt nie ma recenzji!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: