w3c

Powieści Graficzne czy Komiksy?

Powieści Graficzne czy Komiksy?

Chociaż komiksy istnieją od ponad wieku, powieści graficzne jako oddzielny gatunek zyskały na znaczeniu w drugiej połowie XX wieku. Pionierami tego gatunku są takie dzieła jak „Maus” Arta Spiegelmana, które zdobyło Nagrodę Pulitzera w 1992 roku, oraz „Watchmen” Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, które zostało uznane za jeden z najważniejszych komiksów wszech czasów. Te wczesne powieści graficzne pokazały, że komiksy mogą być medium do opowiadania złożonych i głębokich historii, często poruszających trudne tematy społeczne, polityczne i egzystencjalne.

Powieści graficzne obejmują szeroki zakres tematów i gatunków, od fantastyki i science fiction po autobiografie, historie wojenne, romanse i kryminały. Ta różnorodność przyciąga czytelników o różnych zainteresowaniach, umożliwiając im znalezienie czegoś, co odpowiada ich gustom. Na przykład, powieść graficzna „Persepolis” Marjane Satrapi opowiada autobiograficzną historię dorastania w Iranie podczas i po rewolucji islamskiej, oferując unikalne spojrzenie na kulturę i historię tego regionu.

W naszej księgarni mamy kilka pozycji określanych tym mianem, które możemy polecić.

Diuna. Powieść graficzna.

Diuna. Powieść graficzna

Diuna Franka Herberta – arcydzieło science fiction, którego akcja, osadzona w dalekiej przyszłości, rozgrywa się w feudalnym międzygwiezdnym społeczeństwie – to historia Paula Atrydy rozpoczynająca się w chwili, gdy jego rodzina bierze w lenno pustynną planetę Arrakis, jedyne źródło najważniejszej i najcenniejszej substancji w kosmosie.

Wydana po raz pierwszy w 1965 roku, a teraz wiernie zaadaptowana na powieść graficzną przez bestsellerowych autorów „New York Timesa” – Briana Herberta, syna Franka, i Kevina J. Andersona – książka ta zgłębia złożone, wielowarstwowe interakcje polityki, religii, ekologii, technologii i ludzkich emocji, podczas gdy siły Imperium walczą ze sobą o kontrolę nad Arrakis.

Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza. Świat Zofii.

Świat Zofii komiks

Pewnego dnia Zofia otrzymuje tajemniczy list z intrygującym pytaniem Kim jesteś? Wkrótce pojawia się druga wiadomość Skąd wziął się świat? Tak rozpoczyna się niezwykła korespondencja między ciekawską młodą bohaterką a jej tajemniczym korespondencyjnym przyjacielem. Gdy pytania zaczynają się mnożyć, Zofia zostaje wciągnięta w zaskakującą przygodę historii zachodniej filozofii. Poszukiwanie odpowiedzi pozwoli jej zbadać główne szkoły filozoficzne, próbując odkryć prawdziwą naturę listów, swojego tajemniczego nauczyciela, a przede wszystkim… siebie.

Apokalipsa świętego Jana

Apokalipsa świętego Jana komiks

Dlaczego warto sięgnąć po Apokalipsę św. Jana dziś? Bo Apokalipsa to księga, która pulsuje życiem. Jej treść przeraża albo śmieszy jedynie tych, którzy znają ją pobieżnie. Ambitny czytelnik doświadczy zachwycającej symfonii chwały, która nieustannie rozbrzmiewa ponad zgiełkiem wojennym oraz kłamliwym szyderstwem demonów. Bo siła, która płynie z Apokalipsy, nie jest tanią, sentymentalną pociechą...

Spotkanie po latach

Spotkanie po latach komiks

Pozornie zwyczajne spotkanie u dawnych znajomych, które niespodziewanie zamienia się w niecodzienną towarzyską przygodę…

Nowa, pełna absurdu i ironii powieść graficzna Macieja Sieńczyka, znanegorysownika, ilustratora, twórcy komiksów, związanego z miesięcznikiem „Lampa” oraz Galerią Raster.

Zobacz też inne pozycje w kategorii Komiksy dla dorosłych

Powieści Graficzne czy Komiksy?

Janusz z Bookomole

na kwi 24, 2024

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: