w3c

w3c

  • Chwilowo niedostępny
To ja, Mozart w kategorii Popularnonaukowe - kup w  Bookomole.pl
  • To ja, Mozart w kategorii Popularnonaukowe - kup w  Bookomole.pl

To ja, Mozart

Autor: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
30819542
Cena regularna: 37.9
23,53 zł
To ja, Mozart w kategorii Popularnonaukowe - kup w  Bookomole.pl

To ja, Mozart

23,53 zł

w3c

Ilość
Brak produktu!

Chwilowo niedostępny

 

Koszt wysyłki od 9,90 zł (Orlen Paczka)

 

Darmowa wysyłka zamówień o wartości min. 199 zł brutto

 

Wysyłka od 2 do 6 dni roboczych

 

Bezpieczne przelewy | BLIK | Karta

Zanim stałem się geniuszem i okrzyknięto mnie najwybitniejszym kompozytorem w historii, byłem dzieckiem, od najmłodszych lat pasjonowała mnie muzyka i granie, najpierw na klawesynie, i muszę przyznać, że byłem w tym naprawdę dobry! Tak dobry, że wielcy i wpływowi ludzie zaczęli mnie zapraszać, bym grał dla nich koncerty oraz komponował utwory, a moi rodzice wprost pękali z dumy i postanowili zrobić wszystko, by pomóc mojej karierze. I tak zaczęła się nasza podróż po Europie. Koncertowałem w Monachium, Wiedniu, grałem dla arystokracji, a nawet samego cesarza i cesarzowej!
Czasami byłem zmęczony, musicie wiedzieć, że podróżowanie w XVIII wieku to nie to samo co współcześnie, a w dodatku bywało, że brakowało nam pieniędzy… Moje dziecięce i nastoletnie lata to czas ciągłych podróży, koncertów i poznawania wpływowych ludzi. Jako dwudziestokilkulatek byłem już w pełni świadomy swojego talentu, pojawiły się pierwsze zauroczenia, ale też smutki jak np. śmierć mojej ukochanej mamy.
Mając 25 lat, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zrezygnowałem z posady u biskupa Colloredo, który chciał mną sterować. Kolejne lata spędziłem w Wiedniu, gdzie poznałem moją wspaniałą żonę Konstancję i rozpocząłem życie jako mąż i ojciec. Byłem cenionym i wielbionym kompozytorem, ale nie zawsze wiązało się to z dobrobytem. Bywało różnie, ale cały czas tworzyłem i starałem się być w tym najlepszy. Niestety, nadeszła szybka i nagła choroba i tak moje życie dobiegło końca.
Chcecie poznać więcej szczegółów z mojego życia? Nic prostszego, sięgnijcie po tę książkę. A ja, Mozart, życzę wam przyjemnej lektury!

30819542

Opis

Autor
Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
Cena regularna
37.9
ISBN
9788368033199
Wydawnictwo
Wydawnictwo Czytelnia
Data wydania
2024-02-29
Rok wydania
2024
Wysokość
242
Szerokość
170
Wydanie
1
Waga
256
Grubość
9.000000
Wiek
+
Rodzaj oprawy
Twarda
Liczba stron
64

Specyficzne kody

EAN13
9788368033199
Ten produkt nie ma recenzji!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: